Masarykova 634, 769 01 Holešov 777 230 202 hanachytilkova@seznam.cz

Tipy na výlet

Zámek Holešov

Raně barokní zámek s rozsáhlou zahradou francouzského typu. Stavba současné podoby zámku byla zahájena podle projektu Filiberta Luchese v roce 1650, kdy se majitelem panství stal hrabě Jan z Rottalu. V rámci prohlídkového okruhu můžete spatřit salla terrenu s bohatou štukovou výzdobou a freskami, honosný velký sál, zámeckou kapli či panský pokoj. Další historické sály slouží jako Zámecká galerie, prezentující výstavy slavných českých i zahraničních umělců.

Součástí areálu je zámecký park, jehož dominantu tvoří unikátní vodní systém ve tvaru Neptunova trojzubce. V pravé části parku se nachází tzv. Růžová zahrada, v níž je umístěn pomník hudebního skladatele F. X. Richtra a hvězdárna.

www.zamekholesov.cz/

 Synagoga Holešov

Synagoga v Holešově se nazývá Stará nebo také Šachova. Byla vybudována 1560 na místě starší modlitebny. Hlavní modlitební sál je situován v přízemí a jeho strop je bohatě zdoben malbami květin, ovoce a zvířat. V dnešní době se v bývalé židovské škole a v části synagogy nachází expozice o historii židů na Moravě.

www.holesov.info/synagoga

Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži

 Arcibiskupský zámek je dominantou jednoho z nejatraktivnějších měst na Moravě a hlavním magnetem návštěvníků historického komplexu, v rámci něhož byl spolu se svými zahradami zapsán v roce 1998 na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Labyrinty zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem (Rotundou), Vodotrysky ve Pstružích rybnících, květinovou a sochařskou výzdobou nabízí i dnes mnoho překvapujících a neopakovatelných zážitků. Od září roku 2014 jsou nově otevřené zahradní kabinety Holandské a Pomerančové zahrady, Králíčího kopečku a Ptáčnice. V období od listopadu do dubna zahradu zdobí dvě expozice zimních zahrad v obou historických sklenících.

www.zamek-kromeriz.cz

Luhačovice

 Luhačovice jsou moderními lázněmi, které využívají přírodních léčivých zdrojů, příznivých klimatických podmínek ke kvalitní komplexní lékařské péči o pacienty s onemocněním dýchacího ústrojí, trávicího ústrojí, nemocí z poruch látkové výměny a poruchy pohybového aparátu.
Luhačovice jsou ideálním místem pro relaxaci a načerpání nové energie. Nabízejí širokou nabídku wellness center s možností masáží a procedur, které vám pomohou zregenerovat tělo i mysl.
Vyznavači aktivního odpočinku najdou ve zdejších lázních pestrou nabídku sportovních aktivit. Pro cykloturistiku je možné vybrat nenáročnou projížďku nebo náročný výšlap do okolí odměněný nádhernými výhledy. Přehrada je rájem bruslařů a dalších sportovců.

www.luhacovice.cz

ZOO Zlín - Lešná

ZOO Lešná je jedinečným místem, kde mohou návštěvníci vidět zvířata všech kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Zvířata tu žijí ve zdařilé napodobenině jejich původního prostředí.

ZOO chová přes 200 druhů zvířat, z nichž mezi atraktivní patří např. sloni afričtí, nosorožci a gorily. Zvláštností ZOO je také přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů. Nejnovější expozicí je tropická hala Yucatán. Zlínská zoologická zahrada patří mezi nejnavštěvovanější místa celé Moravy.

www.zoozlin.eu

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2022